29 Kasım 2020 Pazar
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN AKÇAABAT’A DEV YOL VE ALT YAPI YATIRIMLARI

20 Ocak 2018
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN AKÇAABAT’A DEV YOL VE ALT YAPI YATIRIMLARI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Büyükşehir Belediyesinin Fen İşleri Dairesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünce Akçaabat’ta tamamlanan ve yapım çalışmalarına devam edilen yatırımlarının toplam maliyetinin 135 milyon TL’yi aştığını ifade etti.

AK Parti Akçaabat İlçe Danışma Kurulu Toplantısına katılan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon il sathında yatırımlarına aralıksız olarak devam ettiklerini söyledi. Trabzon’un mahalle yolları ve altyapı alanındaki ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için seferberlik ilan ettiklerini dile getiren Gümrükçüoğlu, bu iki alanda Akçaabat ilçesinde yüksek bütçeli çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Başkan Gümrükçüoğlu konuyla ilgili olarak özetle şunları kaydetti: “Trabzon’umuz 31 Mart 2014 itibariyle büyükşehir statüsüne kavuştu. Bu tarihten itibaren Belediyemiz Fen İşleri Dairesi tarafından Akçaabat’ta yapılan asfaltlama, betonlama, istinat duvarı, menfez, oto korkuluk gibi yol yatırımlarımızın toplam maliyeti 35 milyon TL’dir. Belediyemiz TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Akçaabat’ta tamamlanarak hizmete sunulan içme suyu ve kanalizasyon yatırımlarının maliyeti 18,3 milyon TL’dir. Yine Akçaabat’ta yapım çalışmalarına ivedilikle devam etmekte olduğumuz içme suyu ve kanalizasyon yatırımlarının toplam maliyeti ise 82.2 milyon TL’dir. Kısaca Büyükşehir Belediyemiz tarafından Akçaabat’ta mahalle yolları ve altyapı alanında tamamladığımız ve yapım çalışmalarına devam ettiğimiz projelerin toplam maliyeti 135 milyon TL’yi aşmıştır. Bunun dışında yine Akçaabat için 2018 yatırım programına aldığımız veya projelerini hazırlamakta olduğumuz içme suyu ve kanalizasyon yatırımlarımızın tahmini toplam maliyeti de 42 milyon TL’nin üzerindedir. Bu yatırımlarda Akçaabat’ımızda en kısa sürede sahaya tatbik edilecektir.”

AK Parti Akçaabat İlçe Danışma Meclisi Toplantısında, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Emre Akgün de hazır bulundu.

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: