26 Eylül 2022 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT FESTİVALİ KEYİFLİ FİNAL

23 Temmuz 2018
AKÇAABAT FESTİVALİ KEYİFLİ FİNAL

Akçaabat’ta bu yıl 28’si düzenlenen Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Atatürk Parkında yurt içinden ve yurt dışından gelen halkoyunları gruplarının gösterileri yapıldı. Yurt içinden ve yurt dışından gelen bütün grupların hazır bulunduğu açılış törenine, Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Belediye Başkan Yardımcıları Osman Parlayan ve Osman Nuri Ekim, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Akçaabat Belediyesince organize edilen, yerli ve yabancı halk oyunları topluluklarının sahne alacağı festival, Hıdırnebi Yayla Şenliği ve kortej yürüyüşü ile başladı. Oldukça renkli anlara sahne olan gösterileri vatandaşlar ilgiyle izledi.

Festival kapsamında 20 Temmuz gecesi de devam eden programda; Rusya Halk Oyunları Grubu, KKTC Gazimağusa Belediyesi Halk Oyunları Grubu, Akçaabat Folklor Derneği ekibi ve Silifke Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları seyirciler karşısında hünerlerini sergilediler. Dolu dolu geçen festival programında Cengiz Çoban, Hayri Yaşar Karagülle, Nigar Cumur ve Resul Dindar sahne aldı.

Festivalin ikinci akşamında festival alanında ise Moldova, Kazakistan, Gaziantep ve Ankara grupları sahne aldı. Festival kapsamında Sokak Basketbolu ve Plaj Voleybolu Müsabakalarında dereceye giren gruplara ödülleri protokol üyelerince verildi. Grup gösterilerinin ardından Yücel Aktaş ve Taner Eyüpoğlu seyirciyle buluştu. Heyecanla beklenen Murat Başaran, sahnedeki enerjisi ile izleyenleri kendine hayran bıraktı.  Konser alanını hınca hınç dolduran her yaştan yüzlerce Akçaabatlı, Murat Başaran’ın birbirinden güzel şarkılarıyla eğlendi.

Festvalin son akşamı ise Halk Oyunları Gruplarının Gösterileri  Romanya, Azerbaycan ,Rusya ve Akçaabatlı Sanatçılar Grubu sahne aldı. Grup gösterilerinin ardından Aycan ve Zeynep Başkan şarkıları keyifli anlar yaşattı. Festival Akçaabat Halk oyunları gösterisi ile son buldu.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: