26 Mayıs 2020 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

”AKÇAABAT BİZDEN HİZMET BEKLİYOR HİZMET”

9 Kasım 2019
”AKÇAABAT BİZDEN HİZMET BEKLİYOR HİZMET”

Yeniden Refah Partisi Akçaabat ilçe Başkanı Barış Sandıkcı Akçaabat’ın kanayan yaralarını tekrardan dile getirdi. Akçaabat gibi bir ilçede bunların eksikliği hiçte hoş değildir. Akçaabat gibi bir ilçeden kasıt şunlardır:

Akçaabat, nüfus bakımından Trabzon’un merkez ilçesinden sonra en büyük ilçesidir.
Akçaabat et ürünleriyle (en çok köfte) ön plana çıkmış ve bunu turizme mal etmiş bir ilçedir.
Akçaabat’ın geçmişinde hayvancılık çok önemli bir yere sahiptir.
Yoroz burnundan Uçarsu’ya kadar uzanan geniş bir çoğrafyaya sahiptir.

İlçemizde yıllardır el atılmayan parklar bahçeler temizlik konusunda hızlı bir çalışma var. Çöp kutularının yer altına alınması, sahillerdeki çalışmalar takdire şayandır. Emeği geçen herkese teşekkürler ediyorum.
Ancak başta park sorunu olmak üzere Mezbahanemiz, Akçaabat itfaiye gurup amirliği vede bitmeyen yollarımız var.

İlçemizin can ve mal güvenliği için 7/24 çalışan İtfaiyenin bulunduğu mevki hiçbir suretle ilçemize yakışmayan bir haldedir. Giriş çıkışları uygun değildir. Belediyemiz bakım atölyesi ile iç içedir.Çoğu zaman su dolumu yapan diğer kurum araçları trafiği durdurma noktasında dolum yapıldığına şahit oluyoruz. Yaklaşık bir tanesi 1. 5 milyonluk araçlar 365 gün yağmurun güneşin altında duruyor. Park alanı müsait olmadığından araçlar yol kenarında durmaktadır. Gerekli çalışmaları yapması için yetkilileri göreve davet ediyorum..

Aynı şekilde daha önce uygun değil diye kapatılan ve başka ilçeye kesim için yönlendirilen Mezbahanemiz İlçemize yakışmaz bir halde..
Hele hele ekonomiye ve turizme yön veren Akçaabat köftesinin ana maddesi olan eti göz önünde bulundurduğumuzda içler acısı durum ortaya çıkıyor.
Aldığımız haberde Belediye Başkanımız Sn Osman Nuri Ekim Düzköy yolu 7.km yapılması planlanan kombinenin 1.2 ay içerisinde başlanacağı haberi yüreğimize su serpti. Bizlerde biliyoruz ki bu konular sadece belediye eliyle değil büyük şehir ve Ankara hattını aşındırma ile olacaktır.

Ve son olarak
Yılan hikayesine dönen Düzköy yolu ve Güney çevre yolu en kısa zamanda bitirilmeli.Bu yollar sadece trafiği rahatlatmak ve park sorununu çözmek için değil aynı zamanda şehrin büyümesi ve turizmin gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.
Yeniden Refah Partisi olarak bize düşen her alanda değil elimizle başımızla birlikte ilçemize ve ülkemize katkı sağlamaya hazırız..

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: