22 Eylül 2021 Çarşamba
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT AÇIK HAVA TİYATRO GÜNLERİ, “EVLENDİRME” TİYATRO OYUNU İLE DEVAM ETTİ

9 Temmuz 2021
AKÇAABAT AÇIK HAVA TİYATRO GÜNLERİ, “EVLENDİRME” TİYATRO OYUNU İLE DEVAM ETTİ

Açık Hava Tiyatro Günleri’nde Akçaabat Belediye Tiyatrosu, Barış Bölükbaşı’nın kaleme aldığı ‘Evlendirme’ adlı tiyatro oyunu ile devam etti.

Akçaabat Açık Hava Tiyatro Günleri, “Evlendirme” tiyatro oyunu ile devam etti.

Programa; Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem DaiereBaşkanı Mesut Aydoğar, Trabzon Büyükşehir BelediyesiSağlık İşleri Daire Başkanı Sebahattin Yazıcı, Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran, Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, Sonnokta Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Selahattin Özcan, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Akçaabat Belediye tiyatrosunun oynadığı “Evlendirme” adlı tiyatro oyununda; zengin bir beyzadenin evlenmek için kız aradığını duyan Kavuklu ile Pişekar’ın kızlarını bu zengin beyzadeye vermek için kurdukları planlar sahnelenmekte. Kavuklu ile Pişekarın bu planları neticesinde işler istedikleri gibi gitmez. Olayların birbirine karışarak içinden çıkılmaz ve komik bir hal almasıyla gelişen olay örgüsü tiyatro severlere oldukça keyifli saatler yaşattı.

Osman Gümrükçü’nün yönettiği tiyatro oyunun kadrosu ise;  Recep Şen, Bülent Mumcu, Ömer Gedikli, İlhan Özdemir, Medet Cihanoğlu, Sadık Şahin Çarkçı, Yusuf Altın, Gülen Kerimoğlu, Vahit Yılmaz, Zehra Alper, Sunuculukta Hakan Sami Kara, Işıkta Çağlar Hacısalihoğlu, dekorda Hasan Şahinbaş video ve fotoğrafta Hasan Aksoy ve Recep Uzunosmanoğlu, Teknik işlerde Serkan Bozali ve Volkan Küçük yer aldı.

Tiyatro gösterisinin sonunda Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, Akçaabat Belediye Tiyatrosu yönetmeni Osman Gümrükçü’ye ekip adına Plaket takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: