29 Şubat 2020 Cumartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

2 Eylül 2019
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Akçaabat Belediyesi, Başkanı Osman Nuri Ekim başkanlığında Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim başkanlığında Hasan Saka Toplantı Salonunda meclis üyeleri ve birim müdürleri katılımlarıyla Eylül Ayı Meclis Toplantısı yapılarak gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddeleri;

Kent Konseyinin Belediye Meclisine sunmuş olduğu önerilerinin görüşülmesi. Belediyemiz Çevre Komisyonunda boşalan 1 (bir) üyelik için üye seçiminin yapılması. Aksa A.Ş.nin Genel Kurul Toplantısına Belediyemiz adına katılım sağlayacak Belediye Temsilcisinin belirlenmesi. İlçemiz Adacık Mahallesi Esentepe Caddesine yeniden isim verilmesi talebinin görüşülmesi. İlçemiz Mersin Mahallesi 129 ada 8 parsel numaralı taşınmazın kamulaştırılması talebinin görüşülmesi. İmar Komisyonundan gelen dosyaların görüşülmesi. Belediyemiz Memur Norm Kadrosunda kadro iptali ve ihdası yapılması hususunun görüşülmesi.

Meclis toplantısında gündem dışında merak edilen konulara değinen Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Akçaabat Belediyesi Meclis üyesi Aslan Güner “Akçaabat bize çok şey kattı. Ben burda doğdum burada büyüdüm burda evlendim burda çocuk ve torun sahibi oldum. Akçaabat’ın imkanları ile bir yere geldim. İstiyorum ki Akçaabat’ta bir katkım olsun, oda Meclis sayesinde olsun. Biz seçimlerde ortak akılla hareket edeceğimizi söylemiştik. Hıdırnebi ile ilgili bilgi istedik fakat karşılığı olmadı. Pazar yeri içinde zeminde sorun olduğu söylendi. Ben ilgili arkadaşlar ile görüştüm. Sizlerin önceden paylaştığınız zemin sorununun o boyutlarda olduğunu şahsen düşünmüyorum. Amacımız Akçaabatımıza katkıda bulunmak.” Diye konuştu.

İyi Parti adına söz alan Meclis Üyesi Erol Gedikli, gündem dışında Akçaabat sahilinden geçirilmek istenen yol ile ilgili durumu sordu.

Açıklama yapan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, görüşlerini daha önce açıkladığı gibi  aynı görüşlerinin devam ettiğini ifade etti. Başkan Ekim “Bizim görüşümüzde bir değişiklik yok. Bu ay yetiştirebilirsek sahil dolgusu ile alakası animasyonumuzu sizinle paylaşacağız. Biz vatandaşlarımıza sahillerimiz için proje üreteceğimizin sözünü vermiştik. Bu proje üzerinde de çalışmalarımız bitmek üzere. Sonrasında bu projeyi hayata geçirmeye başlayacağız” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: